TRZECIA ROCZNICA, ZMIANY ORAZ DZIEŃ POKEMONÓW W WARSZAWIE
Dodane przez PokeMan dnia Sierpień 05 2011 09:01:36
Strona obchodzi swoje Trzecie urodziny. Przez ten czas, zmieniał się szablon, zmienił się admin, zmieniła czcionka...ale jedno jest niezmienne - nadal jest i będzie robione "piszu-piszu" o Pokemon. Teraz - o Pokemon w Polsce, bo to niestety niedoceniany temat traktowany jako kuriozum przez ynteligentów z innych stron, którzy wolą kopiować newsy z zagr. stron, zamiast pisać o emisjach serialu i filmów w Polskiej Telewizji albo o innych ciekawostkach typu pl wersji kart...W temacie zmian na stronie:logo zmieniło swoje miejsce, przeniosło się w bok, a przy okazji skróciło. Na NK powstała oficjalna grupa strony, ponadto troszkę się zmienił szablon. Ale to nie koniec zmian, bowiem cały czas strona ulega drobnym modyfikacjom które mają na celu zwiększenie przejrzystości serwisu.

Dzień Pokemonów w Warszawie...Daru 3. sierpnia o 12:58 umieszcza na Valhalli info o evencie dla konsolowych graczy Pokemon:
Tytuł: Dzień Pokemonów w Warszawie. Już w sobotę 20 sierpnia wszyscy miłośnicy Pokemonów będą mieli okazję spotkać się z innymi fanami w pubie Merlin w Warszawie na Polu Mokotowskim, powymieniać tam swoimi stworkami i powalczyć między sobą podczas specjalnej imprezy organizowanej przez Pokemon Valhallę pod patronatem Nintendo Polska w związku z premierą filmu Zoroark: Mistrz Iluzji na antenie Disney XD. W trakcie jej trwania przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami, a główną atrakcją tego dnia będzie możliwość pobrania specjalnego Celebi (...) Pojawiły się też piękne komentarze...Amgera który śmiał się pytać o kulisy: Ale Nintendo się zgodzilo czy sami z siebie użytkownicy chcieli to zrobić? Nie mniej jednak życzę milej zabawy :) , Inaki która naiwnie wierzy: Kurczę >.< Mam nadzieję, że takie coś zostanie zorganizowane także na Pomorzu Zachodnim, bo do Wawy ciężko będzie się dostać :(, entuzjastycznego Twistera: Pokemon Day w Polsce??? o_O Oficjalne z Nintendo? Nawet nie przypuszczałem, że dożyję takiego dnia. a także legendy PPSu - Mr.Am/Pm :Remember me? . Niestety, mogę w imieniu 99% ludu odpowiedzieć mu - Nie pamiętamy. Ale cóż, jak się wciąż gna do przodu i nie chce się opisywać przeszłości PPSu, to co się dziwić. Ale to dotyczy wszystkich dziedzin, gdzie się zlewa na to co było...

Event organizowany przez Daru/PV i patronowany przez Nintendo Polska. Skąd ten patronat ? Otóż w połowie lipca Valhalla została wpisana na listę Strony fanów na oficjalnej stronie Nintendo z takim oto opisem: Pokemon Valhalla - zdecydowanie największa, najpopularniejsza i najstarsza z istniejących obecnie stron fanowskich poświęconych Kieszonkowym Stworkom w Polsce. Powstała 30 lipca 2003 roku z połączenia stron Pokemon Friends, Pokemon Johto Power i Cinnabar Island. Można na niej znaleźć wiele porad do gier, opisy odcinków serialu animowanego, a także różne ciekawostki na temat mang i Gry Karcianej Pokemon. W newsach na bieżąco pojawiają się informacje o nowościach ze świata, a forum to miejsce zapoznawania się i dyskusji użytkowników z całego kraju.

W kolejnych krokach Daru założył tematy o tym newsie na Forum Revival, PVF i PoPLu. A jeszcze tego samego dnia, jeden z użytkowników D-serious staje się pierwszym "niePPSowym" osobnikiem który wzmiankuje o evencie: http://www.pokemony.com/news-1221-Dzien-...-Warszawie
Pierwszy event takiego typu w Polsce

I tak zaczyna się lawina...Następnego dnia (czyli wczoraj), Nintendo Polska oficjalnie potwierdza fakty robiąc kopiuj/wklej z Vall do swoich press-newsów. Po czym, niejaki k napisał news na ACPie obcinając go o info nt. pl premiery filmu 13. 2 minuty po 15, pojawia się przepiękny news na Portal PSX Extreme z bardzo adekwatnym obrazkiem przedstawiającym Celebi: 20 sierpnia na długo zapisze się w pamięci fanów kieszonkowych stworków - tego dnia w Warszawie odbędzie się Dzień Pokemonów, którego uczestnicy będą mogli nie tylko wymienić się poglądami na temat swojej ulubionej serii, ale również zdobyć Celebi. (...) I tutaj, wycięcie infa nt. premiery filmu jest zasadne, wszak to serwis o grach, nie o anime. Podsumowywując, + dla PPE i autora newsa, za niesztampowe podejście - w przeciwieństwie do innych przedruków. 21 minut później pojawia się prawie sympatyczny news na Polygamii, a sympatyczny, tylko prawie bo: Z racji sporo mniejszej niż na zachodzie popularności konsol Nintendo, w Polsce Pokemony nigdy nie stały się aż tak popularne, jak tam. Mimo to naprawdę sporo osób gra jednak w gry z tej serii. Wszystkich fanów na pewno ucieszy więc informacja o warszawskim Pokemon Day. Nie wiem jakim cudem, serial emitowany od 11 lat (fakt, że ciągłe zmiany nadawcy i studiów dubbingowych) i masa graczy jest uznawana za "małą popularność"...ale to typowe podejście osób, które mają klapki na oczach, cóż.

2 godziny potem impreza zyskuje +10pojawiając się na prestiżowym gery.pl które swego czasu - 8/10 lat temu ? - było jakąś konkurencją wobec onetu, wp czy interii. Wieści nt. Zlotu Warszawskiego docierają również w tak egzotyczne miejsce, jak Karawana :)
Kolejne wieści o tej imprezie i nowe ciekawostki about Pokemon w Polsce (gdyby nie Dzień Pkmnów, to napisałbym dziś o czym innym, a tak musiał być "wypad" z ramówki) wkrótce.