DZIEŃ POKEMONÓW W WARSZAWIE - GODZINY I TERMINY.
Dodane przez PokeMan dnia Sierpień 16 2011 10:49:40
Wygląda na to, że póki co do niedzieli na stronie, same nowości nt. Polskiego PokDay.
Daru ujawnia dokładny plan dnia:
Chociaż głównymi atrakcjami Dnia Pokemonów będą możliwość spotkania się z innymi fanami oraz specjalny Celebi do pobrania, to jednak przygotowujemy także kilka dodatkowych rzeczy, które powinny umilić wam dzień. Dla tych, którzy pojawią się na imprezie jako pierwsi, mamy specjalne upominki. Pierwsze 50 osób otrzyma koszulki "Nintendo 3DS" (w rozmiarze L i M do wyboru), z kolei pierwsze 10 dziewczyn - różowe smycze "Nintendo" do telefonu. Organizujemy także trzy konkursy, których zwycięzcy otrzymają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez polskie Nintendo. Od 12:00 możliwe będą zapisy do Turnieju Walk Pokemonów, który rozpocznie się o godzinie 14. Turniej będzie się odbywał w systemie pucharowym. Około 16:00 wszyscy chętni będą mogli sprawdzić się w konkursie plastycznym, szkicując wybranego przez nas Pokemona. Ostatni konkurs rozpocznie się o 18:00 i będzie to specjalny test wiedzy o Pokemonach. Mamy nadzieję, że na Dniu Pokemonów pojawi się was jak najwięcej. Wszelkie pytania dotyczące dręczących was spraw możecie zadawać w temacie na naszym forum (czyli PVF - dopisek PokeMana), a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

A forumowiczka PVF, dzień później umieszcza news z szczegółowymi regułami dla graczy:
Jak zostało wspomniane w poprzednim newsie, na Dniu Pokemona o godzinie 14:00 odbędzie się turniej walk. Poniżej możecie zapoznać się z jego zasadami. Zaznajomieni z mistrzostwami świata VGC poznają zapewne, że są to zasady zbliżone do edycji turnieju z roku 2009, tak więc mamy nadzieję że dużego zaskoczenia nie będzie. A oto one: Walki będą prowadzone w grach Pokemon Diamond, Pearl, Platinum, HeartGold i Soul Silver z użyciem komunikacji bezprzewodowej (wireless). Uczestnicy turnieju łączą się przez Pokemon Communication Club Colosseum znajdującym się na górnym piętrze Pokemon Center. Grający mają obowiązek wybrać Single Battle jako format. Liczba Pokemonów - 6-->3 vs 6-->3. (przynosisz maksymalnie 6, a do walki wybierasz 3)
Maksymalny level Pokemona - poziom 50 lub brak (w trakcie ustalania, sprawdzajcie na bieżąco!).
Dodatkowo, w celu zbalansowania pewnych elementów rozgrywki w turnieju obowiązują następujące restrykcje: Item Clause - gracz nie może użyć więcej niż jednego przedmiotu danego rodzaju w swojej drużynie.
Species Clause - gracz nie może używać więcej jak jednego Pokémona tego samego gatunku w swojej drużynie
Sleep Clause - gracz nie może uśpić więcej niż jednego Pokémona w teamie przeciwnika na raz. Wyjątek stanowi samouśpienie wywołane np. przez atak Rest.

Zakazane jest używanie następujących Pokemonów:
#150 Mewtwo, #151 Mew, #249 Lugia, #250 Ho-oh, #251 Celebi, #382 Kyogre, #383 Groudon, #384 Rayquaza, #385 Jirachi, #386 Deoxys (wszystkie formy), #483 Dialga
#484 Palkia, #487 Giratina (obie formy), #489 Phione, #490 Manaphy, #491 Darkrai
#492 Shaymin (obie formy), #493 Arceus

O PokDay pl napisał również pewien bl og, a także pewna strona o Anime.

Dodane dziś o 20:55 Po wątpliwościach osób chętnych do gry i konsultacjach społecznych m in. na PVF, Daru dzisiaj o 13:34 wydał erratę do ww. zasad gry zmienioną część, zaznaczono wyżej na czerwon, A zamiast niej obowiązuje co następuje: Przed turniejem będzie możliwe zapisanie się do jednej z trzech grup, odpowiadającym poszczególnym formatom gry i zasadom walki:

Grupy dla posiadaczy gier D/P/Pt
(Nie ma w nich automatycznego zmniejszania poziomów!)
- Single Mode: Standard Cup - wszystkie Pokemony muszą mieć poziom poniżej lub równy 50, po wejściu do Colosseum wybiera się trzy Pokemony do walki
- Single Mode: No Restrictions - można wystawić do walki Pokemony na dowolnym poziomie, drużynę składającą się z trzech z sześciu wybranych wcześniej Pokemonów trzeba wybrać PRZED wejściem do Colosseum

Grupa dla posiadaczy gier HG/SS
- Flat Mode: Standard Cup - wszystkie Pokemony będą miały tymczasowo obniżony poziom do 50, po wejściu do Colosseum wybiera się trzy Pokemony do walki

Zwycięzcy każdej z grup spotkają się w wielkim finale, na potrzeby którego Pokemony z D/P/Pt będą musiały być tymczasowo przesłane do specjalnie przygotowanych egzemplarzy gier HG/SS. Wszystkie walki będą odbywały się w trybie Flat Mode Standard Cup. Za wygraną bitwę gracz zdobędzie trzy punkty, remis - 1 punkt, za przegraną - 0. Turniej wygra osoba, która w finale zdobędzie najwięcej punktów.

Liczba Pokemonów - 6-->3 vs 6-->3. (przynosisz maksymalnie 6, a do walki wybierasz 3)