DZIEŃ POKEMONÓW- DZISIAJ.
Dodane przez PokeMan dnia Sierpień 20 2011 09:46:44
Pamiętacie news na gram.pl ? Oto co wyłowiłem spod niego
Ostrowiak 14.08.2011, 21:06 Dzień Pokemonów? Toć Bieber nie przyjeżdża.

bezlerg 14.08.2011, 21:08 Denerwuje mnie, że ludzi nazywacie Pokemonami. Przecież to obraza dla tych stworzeń. Pokemony rox!

Ciekawe czy ks. Natanek będzie. :D
Ichibanboshi-kun 14.08.2011, 21:17 > Ciekawe ile osób przyjedzie z pirackimi wersjami gier.
Może być naprawdę wiele. W końcu allegro średnio coś z tym robi, no i jest też strasznie dużo nieuczciwych sprzedawców. Sam się dałem złapać zachęcony niską ceną, a teraz chciałem przenieść poki z Platinum do White(którą już kupiłem w sklepie)i nie wykrywa mi Platynki.
Teraz muszę zapłacić podwójnie, bo mnie oszukano, a ja się skusiłem niską ceną. Teraz już bez trudu rozróżniam piraty od oryginałów.

vegost 14.08.2011, 21:41 W Polsce by za to pobili. Nasz kraj jest jeszcze zacofany, jeśli chodzi o wyrażenie swoich poglądów rozrywkowych. To nie Japonia. Oczywiście wszystkich fanów Pokemenów pozdrawiam :) Złapcie je wszystkie :)

O Pokemonach jakichś piszą, a o Blizzard Invitational (też w Warszawie) to nikt nie wspomniał. A było bajecznie i klimatycznie ^^.
Ichibanboshi-kun 15.08.2011, 00:01
> > Teraz już bez trudu rozróżniam piraty od oryginałów.
> Nawet pomijając piraty w "ubranku oryginała" pewnie znajdą się ludzie którzy przyjadą
> z Pokemonami na... programatorach. ;/
W ten sposób to już łamią prawa autorskie, no chyba, że będą mieli kardridż ze sobą, ale to po co im wtedy pirat... jestem ciekaw czy będą to jakoś sprawdzać czy coś. Fajnie by było mieć takiego Celebiego z Pokemon Day Poland 2011 :)

Dann 15.08.2011, 01:37
> Nadal mi nie wytłumaczyłeś zacofania. No i co do tego ma późne wychodzenie na spacer?
Być może chodziło o to, że w PL jest zupełnie inna mentalność. Jeśli np. ktoś w Polsce lubi Pokemony (lub nawet cokolwiek innego z kategorii kultura / sztuka), to nie będzie się z tym obnosił ani nawet dawał znać w jakikolwiek sposób, że się tym interesuje, bo jeszcze go wyśmieją i zamkną w psychiatryku. Tym bardziej, jeśli jest to rzecz z kategorii "nietypowe / nieortodoksyjne".
Ja nie uważam tego za zacofanie. Po prostu mamy bardzo sterylne, że tak powiem, społeczeństwo, które wykształciło pewne normy, wzorce zachowań i generalnie ni chusteczki nie kiwnie palcem poza ich ramy.
Nie wiem czy to dobrze czy źle, bo z jednej strony z pewnością hamuje to rozwój pewnych idei współczesnego świata, które IMO są i zawsze będą chore, ale z drugiej strony odrobina tolerancji i pozytywniejszego, cieplejszego spojrzenia na inności być może by nie zaszkodziła. :-)
Negatywnym objawem tego jest np. wciąż wielokrotnie dostrzegane u nas podejście, iż jeśli coś jest kolorowe lub animowane, to jest dla dzieci, a co za tym idzie jest proste, infantylne, banalne itd., a jeśli dodatkowo nie ma w tym nic śmiesznego, to na dodatek jest nudne.
IMO takie spotkania mogą być zaczątkiem do zmian, ale obawiam się, że może być ciężko. ;-)
Na zakończenie optymistyczny akcent:
piesio77 15.08.2011, 10:02 Jeśli twoje dziecko przyjedzie do Warszawy, to wiedz że coś się dzieje!!!!!!

O trwającej właśnie imprezie, napisały też światowe media - Bulbapedia:
Outside of the Japanese games, the only way to get a legitimate Celebi is through an event. This week, such an event is coming to Poland. The event will be happening in Warsaw, organised by Pokemon Valhalla under the patronage of Nintendo Poland, in connection with the upcoming premiere of Zoroark: Master of Illusions in Poland. The movie itself will premiere a week later, on August 27. The Celebi available is the fateful encounter Celebi from Movie 13. It can be downloaded to any Generation IV game, and in HeartGold and SoulSilver it activates an event that allows a battle with Giovanni. After transferring it to Black and White, the player can receive a Zorua in Castelia City. Celebi's owner will be WIN2011, with a Trainer ID number of 01211. It will be in Cherish Ball, holding a Classic Ribbon and a Jaboca Berry. Celebi will also know Leaf Storm, Recover, Nasty Plot and Healing Wish. Pokémon Day will begin at noon, and end around 8pm, though the time of ending will largely depend on fans' interest, and it can be moved to an earlier or later hour. The chance to get Celebi and to trade with other players isn't the only attraction, however. Starting at noon, players will be able to subscribe to a battle tournament, which will start at 2pm. The tournament will use an elimination system. The next contest, an art contest, will begin at 4pm, in which all participants will sketch a chosen Pokémon. The third and last contest will start at 6pm, and will be a special knowledge test about Pokémon.(...)