PO PREMIERZE FILMU 13. - FAILE NADAWCY, SUKCES WYKONAWCY
Dodane przez PokeMan dnia Sierpień 29 2011 09:55:32
Emisja była, dubbing był, ale wielu rzeczy...nie było, choć istnieją. Film trwał 95 minut, a Disney XD zaplanowało emisję od 8:05 do 9:45...co więc zrobiono, aby wetknąć te tradycyjne 12 minut reklam (pomijając kilka minut zwiastunów) ? Obcięto tyłówkę/napisy końcowe - jak zwał tak zwał. Przez to, zostaliśmy pozbawieni piosenki. A taka niedzielna powtórka, to trwała jeszcze krócej - od 12:00 do 13:35. Przyznam szczerze, że dotąd chyba nigdy nie spotkałem się, aby jakaś tv ustawiała time`ing na styk...Drugi fail to...format. Materiał w 16:9 ścięto do 4:3. Można zrozumieć, jak się robi coś takiego w serialach...ale w filmie ? Inna sprawa, że teraz wiele tv nadaje już w 16:9, a jeśli nie, to przynajmniej nadają w letterboxie, przez co na tv z 4:3 widać całe 16:9. Trzecia wtopa to użycie taśmy angielskiej, przez co pozbawiono nas polskiego loga i creditsów polskiej wersji.
Za to, dubbing udał się wyśmienicie...bez zbędnych ekstrawagancji, dobór głosów dość przewidywalny (szczególnie w przypadku ról Witucha - Joe, Apostolakis - Tammy i Kwietnia - Karl), ale przynajmniej nie szokował. No, chyba że szokiem nazwać to, że Zoruę zagrała Sztejner, której nie było w Gwiazdach Ligii Sinnoh(s13), ale była w Galaktycznych Bitwach(s12). Kodaiowi głos podłożył jedyny i najlepszy Barry czyli Jakub Szydłowski. Główne role to robota starej ekipy aktorskiej, która pracuje przy Pokach od dosyć dawna - Klimek, Budnik, Dąbrowska, Włodarczyk, Wieprzewski, Wyrąbkiewicz i oczywiście Hania. Ponadto, w filmie można usłyszeć jeszcze 5 aktorów, którzy zagrali bardzo małe rólki.

Po premierze, oczywiście na forach wytknięto te 3 faile DXD, ale również zauważono rolę Zoruy i od razu rozpoznano kto ją zagrał :) A na oficjalnym kanale DisneyXD na YT odezwali się niezadowoleni widzowie:

serplesniowy2 (1 dzień temu)
Drogie Dsieny XD, znowu to zrobiliście - wycięliście z filmu "Pokemon: Zoroark mistrza iluzji" calutkie napisy końcowe. Już wam się to niestety zdarzało, w filmie Mali agenci, ale zostało to naprawione. Mam nadzieję, że i tym razem naprawicie ten błąd (oby jak najszybciej), tym bardziej, że podczas napisów końcowych "Zoroarka" jest piosenka.

KamenRiderDecode (1 dzień temu)
A ja "dziękuję" Disneyowi za zepsucie seansu mnie i milionom fanów. Pomijam już ucięte po bokach taśmy, pomijam angielskie logo, mimo, że polskie istnieje (jakoś serial może mieć polskie taśmy!), ale już absolutnie niewybaczalne jest ucięcie piosenki końcowej! Jak można tak koncertowo spartolić emisję? Naprawdę trzeba kupić DVD (całe szczęście, że będzie!) żeby usłyszeć coś, co się nam należy?

Może tak jakieś przeprosiny?

hikomikos (1 dzień temu)
dziękuję za filma pokemon zoroark
czy puścicie pełną wersję z napisami końcowymi i piosenką ?
A czy w archiwum disney xd pojawią się pokemony z pierwszych serii ??

jaksupermantorobi (1 dzień temu)
Dlaczego wycieliście endinga z Zoroarka? Bardzo chciałem usłyszeć piosenkę która tam jest :/

19skm94 (1 dzień temu)
Ekipo Disney XD, proszę Was - zacznijcie częściej stosować letterbox, zamiast obcinać 25% obrazu tak jak to było ze wszystkimi filmami Pokemon na waszej antenie. No i dlaczego nie puściliście napisów końcowych wraz z piosenką pl, na której wbrew pozorom wielu fanom zależy? Mam nadzieję, że się poprawicie :-)

Dodane o 12:15: Literówki poprawiłem, a i kolejne głosy krytyki się pojawiają (niestety, na YT, DXD "moderuje" komcie, stąd takie opóźnienie):

durnefilmiki (23 godz. temu)
@DisneyXDpl dlaczego wyemitowaliście film Pokemon 13 Zoroark vmistrz iluzji bez piosenki na końcu? kiedy to naprawicie?

lukasinski123 (22 godz. temu)
Widzę po komentarzach że emisja Zoroarka niewypadła tak śpiewająco,ale to było do przewidzenia
bo DXDPL umie tylko rozczarowywać widzów,nie wiem jakie nowości szykują ale powiem wam jedno co by nie było
powiedzenie "stare ale jare" się sprawdza od wielu lat. Więc to co szykują to będzie z pewnością jeden wielki shit.
(...)