SZCZEGÓŁY POLSKIEGO WYDANIA DVD "POKEMON: ZOROARK, MISTRZ ILUZJI"
Dodane przez PokeMan dnia Wrzesień 25 2011 10:58:00
22 września wydano w naszym kraju Pokémon: Zoroark, mistrz iluzji (film 13.) na DVD. Początkowo w sierpniu cena oscylowała w granicach 50 zł, jednakże do daty premiery spadła do ok. 39.50 zł. Jak widać, nie trzeba się było bać, cena bardzo przystępna. Choć premiera filmu nastąpiła już miesiąc temu na antenie DisneyXD, a ripy można łatwo znaleźć, fani wyczekiwali tego wydania. Dlaczego ? Bowiem...16:9 - w TV obraz obcięty do 4:3, a kolejny powód to polska tyłówka (zawierająca piosenkę i polskie napisy z polską "listą płac") której nie wyemitowano na DXD. I tak, polska tyłówka - podobnie jak tyłówka rosyjska i angielska (takie jeszcze wersje dźwiękowe są na płycie) - jest zawarta w osobnym pliku i "startuje" tuż po zakończeniu filmu kiedy - wg. relacji szczęśliwych posiadaczy DVD - licznik odtwarzacza "wraca" do 0:00:00. Naprawdę bardzo miła funkcjonalność. Niestety tego bajeru nie miały wydania DVD Filmu 1 i 2 gdzie nie umieszczono w taki lub inny sposób (np. tzw. "kąty widzenia") "pl plansz obsadowych" które to można było oglądać tylko na pokazach kinowych oraz wydaniu VHS które jest dziś prawie nie do zdobycia. No, ale ślinka już pewnie cieknie więc nie przedłużając, OTO to cudo:

Tytuł piosenki to "Wiarę w ciebie mam". Śpiewa ją nie kto inny jak niezawodna Katarzyna Łaska która śpiewa nam poke-piosenki od Wymiaru Walki ("chórki" w czołówce śpiewanej przez Marcina Mrozińskiego) czyli 11. sezonu przez piosenkę "Więc walcz!" będącą czołówką sezonu 12. (Galaktyczne bitwy) i filmu 12. (Arceus i klejnot życia), a kończąc na "insert songu" wykonywanym w kilku odcinkach Gwiazd Ligii Sinnoh (sezon 13.). Tekst piosenki wyszedł spod palców Anny Wysockiej która jest aktualną pozaobsadową ikoną dubbingu najnowszych sezonów i filmów Pokemon w związku z tym, że jest autorką dialogów do sezonów 10-13 i filmów 11-13, oraz tekstów piosenek do sezonów 12-13 i ww. ostatnich dwóch filmów. Z kronikarskiego obowiązku, warto nadmienić, że dawniej funkcję takiej ikony pełnił Jerzy Bogutyn - współwłaściciel/kierownik produkcji studia EnBeEf (dubbing sezonów 1-4) i GMC (dubbing 6. sezonu).

W napisach opisujących twórców polskiej wersji czekało na nas niemało niespodzianek. Poznaliśmy nową kierowniczkę produkcji (Beata Cieślak), a także wreszcie mieliśmy okazję upewnić się 100%-owo, że nowym reżyserem który reżyseruje wszystkie najnowsze Pokemony zdubowane przez SDI (dawniej Sun Studio Polska) jest Adam Łonicki. Ponadto w obsadzie pojawiło się 2 nieznanych dotąd aktorów - Maksymilian Rogacki i Fabian Kocięcki - jeden z nich zagrał Goone`a. Pewnym novum jest trzecia wersja zapisu danych dialogistki. Pierwotnie w Wymiarze Walki p.Anię podpisano jako Annę Hajduk, po ślubie z Maćkiem (z którym współdialogowała Wymiar Walki) w Gwiazdach Ligii Sinnoh występuje jako A.Wysocka, a teraz na dużym ekranie podziwiamy jej drugie imię - Małgorzata.

PS:Przepraszam za zwłokę w publikacji newsu - czekałem na taką jedną...Wena się nazywa.