KOLEJNA ROCZNICA + WIEŚCI O STRONIE
Dodane przez PokeMan dnia Październik 03 2011 16:52:33
Witajcie na nowej wersji strony. Jak widać, wzorem innych polskich pokestron, newsy teraz są prezentowane w całości na stronie oraz co ważne w jednym rzędzie. Wymagało to ustawienia sztywnej szerokości strony czego nie było w poprzedniej wersji, kiedy to lay był autodopasowywujący się do monitora, a podział newsów na 2 kolumny był konieczny, aby użytkownicy z FullHD nie musieli "jeździć wzrokiem" tak jak jest np. na Wikipedii. Jednak to już przeszłość, następuje nowoczesność. Od teraz na każdym monitorze strona wyświetli się tak samo. Z katalogu zmian: wypłowiały zielony wyleciał, na rzecz soczystej zieleni która uprzyjemni Wam czytanie literek, a ludzie z - już wspomnianym - FullHD będą mieli hektary szarości, a nie bieli jak to praktykuje większość stron - z drugiej strony użytkowanie wysokiej rozdziałki do WWW to głupota, ale cóż... (ja z swej strony polecam lapki z 1280x720/800, a jako stacjonarkę HDReady czyli 1366x768). Z 2 kolumn pobocznych zrobiła się jedna - ale grubsza. Oczywiście to nie koniec zmian - już wkrótce kolejne (mniejsze/drobne/a, nawet jedna z nich to będzie użyteczna funkcjonalnośc), ale najpierw trzeba nadgonić z newsami - w końcu tyle się dzieje :) A propo newsów, w związku z tym, że od teraz będą na stronie w pełnej wersji, następuje drobna zmiana - będą krótsze, ale częściej (tak co 1-2 dni).

I tak, wczoraj minął równy rok od polskiej premiery Filmu 12. - Pokémon: Arceus i Klejnot Życia. W dniu premiery nie szczędzono emisij które odbyły się o 8:05, 17:30 i 21:25. A tu reklama (czytana przez Dariusza Odiję, który był przez nią typowany na aktora grającego Arceusa, co się jednak nie stało) która od 13 września zachęcała do emisji:


Z uwagi na fragm. filmu emitowany w letterboxie, była nadzieja, że w nim też będzie emisja filmu. Niestety, sam film był przycięty do 4:3, a na doładkę, kilka razy zdarzyła się wpadka "niezdubbingowania kwestii", przez co widać było, jak postać coiś mówi, ale nie słychać co. Sam film, SDIaj nagrał przy okazji prac nad ostatnimi 8 odcinkami Galaktycznych Bitew (sezon 12.) na co zresztą wskazuje obsada aktorska w której oprócz stałej Fantastycznej Siódemki - Zespół R (Dąbrowska, Budnik, Wieprzewski) i Ash (Kinder-Kiss) z spółką (Włodarczyk, Wyrąbkiewicz, Klimek) usłyszeliśmy Waldemara Barwińskiego (Arceus), Andrzeja Chudego (weteran dubbingów Pokemonowych - słychać go i w 6. sezonie [12 odc. MQ i całe Advanced] i w odc. specjalnym "Powrót Mewtwo", a ostatnio był w sezonach 10-12 oraz Filmie 11.) jako Damosa, Artura Pontka jako Kato (oraz minirola jednego z żołnierzy armii Marcusa), zaś sam Marcus to głos Piotra Bajtlika. W pozostałych rolach zagrali głosem Agnieszka Fajhauer, Grzegorz Kwiecień, Wojciech Machnicki, Marek Robaczewski i nieznana aktorka grająca postać Kiko. Reżyserowała Ilona Czech-Kłoczewska, która była na zastępstwie za Adama Łonickiego - reżyser wszystkich najnowszych Poków oprócz sezonu 11 (Wymiar Walki) i Filmu 11 (Giratina i strażnik nieba). Jednak nawet ten porządny dubbing nie zrobił takiej furrory jak 2 piosenki: czołówka (która jest pełną wersją piosenki czołówkowej sezonu 12.) i polska piosenka tyłówka. Czołóweczkę śpiewała Kasia Łaska:

a tyłówkę (oficjalnie) nieznany śpiewak - nieoficjalnie chodzą informacje, że był to Marcin Mrożiński który śpiewał wcześniej czołówkę do 11. sezonu: