JESZCZE COŚ O POKEDAY WARSAW
Dodane przez PokeMan dnia Październik 17 2011 11:45:35
Na blogu RocketGameCorner powrócono do starej sprawy - Dnia Pokemonów w Wawie:
Przez ostatnich dobrych kilka lat, gdy szukałem nowości związanych z Pokémonami zaglądałem głównie na dobrze znaną fanom stronę Serebii.net, a potem doszła do tego jeszcze Bulbapedia (i spędzanie nocy na czytaniu czego popadnie). Na polskie twory z różnych powodów zaglądałem dosyć rzadko. Ale na Valhallę czasem wchodziłem – głównie z sentymentu. I pewnego dnia moim oczom ukazał się ten news. Z ekscytacją wczytałem się w jego treść, po czym zaraz poinformowałem o nim moją dziewczynę, która dzieli ze mną zamiłowanie do gier w takim samym stopniu. Nie powiem, dla mnie, jako fana, który interesuje się tematem naprawdę długo było to coś, na co czekałem. Najpierw jakiś czas temu karcianka wyszła u nas po Polsku, a teraz to! Coś, na co mogli sobie pozwolić Europejczycy, Amerykanie i Japończycy, a Polacy dotąd nie! No cholera, możliwość pobrania eventowego Pokémona na oficjalnym wydarzeniu Nintendo, tam nie może mnie nie być – powiedziałem do siebie.(...)
Czytając to, przestaję się dziwić, czemu fani anime (i w ogóle tego zakresu) nic nie wiedzieli o emisjach kupy pełnometrażowych Toei`ówek na Pulsie i Polsacie przez ostatnie lata, czy o Beyblade Metal Masters jakie leci teraz w weekendy w ww. Polsacie (a o lecących na "mniejszym" kanale zlektorowanych (sic!) Digimonach, się więcej pisze...). Przecież na zagr. stronach nic nikt nie napisze, o polskiej emisji...A potem średnio co tyd. natykam się na forach,na jakiegoś tłuka, co się rzuca, że chce powrotu anime do Polski...jakiego powrotu ? Wszystko cały czas jest, tylko jak się jest takim ograniczonym, żeby nie ogarnąć jakiegokolwiek TV Guide`a, no to się potem wali takie farmazony...W każdym razie, wchodzić na pl pokestrony trzeba - zwłaszcza, że to najprawdopodobniej jedne z nielicznych (jeśli nie jedyne) pl stron, które przekazują to co naprawdę ważne (pl premiery, pl powtórki) w przeciwieństwie do śmiesznych stronek np. o Naruto, gdzie news traktuje np.o jakimś Chapter 215...co to jest ? Nikt jasno nie pisze...a o entej powtórce Naruto na AXN Sci-Fi - też null, zero...Na szczęście, fani pokemon są bardziej dojrzali, w przeciwieństwie do fanów innych anime którzy taką postawą nic nigdy nie osiągną.

Przyjechaliśmy z dziewczyną specjalnie trochę wcześniej, aby zdobyć gratisy w postaci koszulek i smyczy. Dotarliśmy kilka minut po 10 i już trafiliśmy na mały tłumek. Nie znając nikogo, przysłuchiwałem się rozmowom innych i wypatrywałem osobę, która miała rozdawać promocyjnego Victiniego z Japonii, po uprzednim umówieniu się na forum Valhalli (zarejestrowałem się na nim po newsie o wydarzeniu). Czas mijał i ludzi zbierało się coraz więcej. Po chwili pojawił się jakiś negatywny szum, którego do końca niedosłyszałem (potem się okazało, że chodzi o problemy organizacyjne), ale zaraz potem nadeszła chwila rozdawania gratisów (koło 11:30) i w końcu się zorientowałem, który z przybyłych to Daru (a jednak – czułem, że ta osoba przewijająca się nieopodal z walizką to on!). Kilka minut po 12 poszła informacja – można pobrać Celebiego! Wszyscy, w tym ja, wyciągnęli od razu DSy i zaczęło się. Przy okazji, z minuty na minutę miałem wrażenie, że coś tu nie gra, ale całe „zło” wyszło dopiero po fakcie(...)