OD 3 LAT MAMY JIRACHI PO POLSKU
Dodane przez PokeMan dnia Październik 25 2011 10:03:51
Wczoraj minęły 3 lata od Polskiej premiery Filmu Szóstego: Jirachi - Spełnione marzenia, który (o dziwo) znów jest od kilku dni "maglowany" na FilmBoxHD. Ale jak to się zaczęło ? 3 października na Pokemon Valhalli, Daru napisał:
W piątek, 24 października 2008 roku, o godz. 20:30, na antenie kanału Filmbox (kanał premium dostępny w Cyfrze+, platformie "n" oraz w niektórych sieciach kablowych) po raz pierwszy zostanie wyemitowany film Pokemon 6 w polskiej wersji językowej. Najprawdopodobniej, tak jak to było w przypadku filmu czwartego i piątego, zostanie on wyemitowany w wersji lektorskiej nałożonej na angielski dubbing. Opis filmu podany przez Filmbox:
Kolejna część przygód Pokemonów z jeszcze lepszą grafiką komputerową i efektami animacji. Ash, Pikachu i ich przyjaciele biorą udział w festynie z okazji ukazania się na niebie komety i trafiają na tajemniczy kryształ.

Jak można zauważyć, premierę zaplanowano na bardzo fajną, prime-time`ową godzinę.

W tym też czasie, byłem na PV redaktorem, z czego wynikł news, w którym zrobiłem relację "na żywo" z premiery:
Dzisiaj (piątek) o 20:30 na kanale FilmBox na szczęśliwców czeka premiera ww. filmu. Emisja bez reklam z polskim lektorem.
Przełącz na FilmBoxa, poznaj nowe pokemony!

Pierwsze informacje ws. polskiej emisji: Film czyta nowy lektor-Radosław Popłonikowski (poprzednie filmy czytał Piotr Borowiec). Nawiasem mówiąc pan Popłonikowski użyczał swojego głosu kilku postaciom w 1 serii PL wersji Pokemonów. Prawdopodobnie zmienił się tłumacz filmów z pokemonami w wersji lektorskiej. Wersję polską filmu wyprodukowało na zlecenie SPI International Poland STUDIO GENETIX FILM FACTORY. Tekst: Maciej Tichy, Czytał: Radosław Popłonikowski. Tym samym potwierdziły się informacje o zmianie studia i tłumacza. Niestety ta zmiana wpłynęło na tłumaczenie filmu przez np. Zespół R stał się w polskiej wersji filmu "Rakietą". Nie posiadającym FilmBoxa polecamy nasze forum (a konkretnie shoutbox, dostępny tylko dla zarejestrowanych na forum) i czytanie tego newsa (w miarę postępu uaktualniany co chwlię) (...)
Aktualizacja napisana wyłącznie przez PokeManaPL na podstawie relacji Pana Daru.
PS: Przy okazji proszę o opinie na temat polskiej emisji w komentarzach i na forum. Jednym słowem u kolegi/babci/dziadka/sąsiadki/w domu/pubie/hotelu włączyć FilmBox i oglądać.

I tak, od 3 lat co jakiś czas, Jirachi jest powtarzany...i będzie przez kolejne lata...